Jak oszczedzić na ogrzewaniu - Bonie

Jak oszczedzić na ogrzewaniu - Bonie system ociepleń kosbud
ntylacji, jak i strukturze budynku oraz instalacjach doprowadzających ciepłą wodę. Zakres termomodernizacji, podobnie jak jej parametry techniczne i ekonomiczne, określane są poprzez przeprowadzenie audytu energetycznego. Najczęściej przeprowadzane działania to: docieplanie ścian zewnętrznych i stropów wymiana okien wymiana lub modernizacja systemów grzewczych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/TermomodernizacjaOcieplanie szkół i przedszkoliSzkoły i przedszkola są miejscami edukacji dzieci, dlatego warto dbać o to, by podopieczni mieli możliwość rozwijania się w godnych warunkach. Ze względu na fakt, że szkoły i przedszkola mają ograniczone budżety, ustalone im przez władze samorządowe. Dzięki projektom unijnym, udało się dokonać termomodernizacji, a więc dociepleń budynków i zamontowaniem specjalnych systemów, które pozwalają na skuteczniejszą gospodarkę cieplną. Przed instalacją inteligentnych systemów termomodernizacyjnych, woźny lub osoby sprzątające zobowiązane były do pojawienia się w szkole czy przedszkolu wcześniej, by w niej nagrzać. Jeśli jednak było zbyt zimno, ponieważ w nocy zapanowały znaczne mrozy, dzieci po prostu będą marzły. Większość szkół nie może sobie bowiem pozwolić na ogrzewanie budynków przez pięć dni w tygodniu od rana do nocy. Systemy termomodernizacyjne są nie tylko skokiem w nowoczesność, ale przede wszystkim możliwością ogromnych oszczędności, ponieważ istnieje możliwość ustawienia ich w taki sposób, by o ustalonej porze panowała wybrana temperatura, a nie przez okres całej nocy. Co Polacy myślą o oszczędzaniu energii?Ile jest w Polsce domów, które można zaklasyfikować jako niskoenergetyczne? póki co niewiele. A jakie jest zdanie Polaków na temat oszczędzania energii? (Źródło: Wikipedia) 47% osób ankietowanych uznaje aspekt finansowy jako największą korzyść z energooszczędnych rozwiązań. 22% osób odpowiada się za ochronną środowiska. 16% uznaje poprawę jakości i komfortu życia jako największą korzyść z zastosowania takich rozwiązań. 12% uznaje pozytywny wpływ na zdrowie jako najważniejszy aspekt energooszczędnych rozwiązań. Jak widać, najbardziej do wyobraźni naszych rodaków trafia argument finansowy. Świadomość ekologiczna jest u nas ciągle dość niska, nie doceniamy również kwestii własnego zdrowia. Jest to dość przykre, zwłaszcza że koszty budowy domu energooszczędnego (mimo datacji) są ciągle dużo wyższe w porównaniu do tradycyjnej metody budowy.